Дмитро Гнап, журналіст
Дмитро Гнап, журналіст

Я сьогодні написав у мережі великий пост з документами. Про те, як юристи, що обслуговують президента, — викручуються і змінюють виправдання на ходу. Про те, як вони смішно проколюються в дрібницях, розповідаючи про створення офшорної схеми Петра Порошенка. Про те, як вони безбожно брешуть, якщо порівнювати відповіді — які вони давали до публікації розслідування і після неї.

Але потім видалив цей пост. Бо, мені здається, ви всі трохи втомилися від цього валу інформації. Від цієї купи подробиць, від цих нюансів і фінансових термінів.

У мене для вас лише три коротких новини. Які краще за будь-які пачки документів характеризують момент сьогоднішнього дня:

  1. Президент Петро Порошенко досі особисто (!) так і не прокоментував публікації в пресі щодо його офшорних фірм. Крім куцої, незрозуміло ким написаної заяви в Фейсбуці. І Бог із ними, з українськими журналістами — але про президента написали всі провідні закордонні ЗМІ. І хоча він зараз у Японії, він не включився в ефір 5 каналу по скайпу. Не виклав відеозвернення до нації на Youtube. Не додзвонився батькові та не попросив увімкнути телефон на гучний зв’язок у присутності телекамери.

Він вибрав зручну й недалекоглядну тактику мовчання та ігнору в той час, коли суспільство хоче почути пояснення. І така його тактика зайвий раз доводить, що Петро Порошенко опинився в списку скандальних власників офшорів не випадково. У компанії з кремлівськими упирями та азійськими диктаторами.

  1. Новина друга. Ніякого «сліпого трасту президента» насправді не існує. В понеділок в ефірі програми «Свобода слова» директор компанії ICU Макар Пасенюк пообіцяв мені передати копію договору про створення «сліпого трасту», підписаного Порошенком із відомим міжнародним інвестиційним фондом.

Але ще в ході програми пан Пасенюк випарувався зі студії, ніби Бетмен. Можливо, він скористався повітрогоном, можливо — водостоком, не знаю. Коли я спробував зв’язатися з ним щодо обіцяного по телефону, він перекинув мене на своїх помічників, піарників і консультантів. Які, ясна річ, не уповноважені надавати жодних документів. Бо таємниця «сліпого трасту» страшна для пана Пасенюка. І ця таємниця помре разом із ним.

  1. Остання новина. З учорашнього дня підприємство «Київводоканал» змінило реквізити. І приймає платежі за воду через інший банк. Вгадайте — який. Так, це банк Петра Порошенка — «Міжнародний інвестиційний банк». Але давайте не будемо підозрювати президента в лобізмі. Думаю, Петро Олексійович навіть не в курсі бізнес-успіхів свого банку. Адже він, як було сказано, «перша посадова особа в країні, яке дуже серйозно ставиться до питання конфлікту інтересів. І передав управління своїми активами відповідним консалтинговим і юридичним компаніям».

А сам, мабуть, зосередився на боротьбі з корупцією. На реформі судової системи. На поліпшенні ведення бізнесу в країні та решті. Ось тому йому навіть ніколи поговорити зі своїм народом.

Банк Порошенка

Банк Порошенка

Джерело: Дмитро Гнап

БЕЗ КОМЕНТАРІВ