Дмитро Гнап, журналіст
Дмитро Гнап, журналіст

«Смикати тигра за вуса» – так моя колега Anna Babinets називає всю історію з розслідуванням офшорів Петра Порошенка. Очевидно, президента та його оточення вся ця тема дуже злить.

Тому один зі способів нашої нейтралізації – дискредитація. Замість того, щоби нарешті дати нам інтерв’ю, юристи Порошенка масово розсилають по медіа заяви про некомпетентність журналістів. Демонструють обрізані документи без підписів і печаток. Деякі медіа це навіть публікують. Експертів, які дають нам інтерв’ю викликають до АП. Ох, недаремно Петро Олексійович в одному списку Panama Papers разом з Путіним. Методи такі ж.

Нам можуть закидати, що ми неправильно перевели грецькі документи. Ну, ось стаття на OCCRP на додачу до телевізійної версії розслідування. Вона пройшла жорсткий фактчекінг і тут додано коментар кіпрської юристки Єлени Константіноу, яка чітко вказує: оплата грошима за акції президентської компанії на Кіпрі таки здійснювалася. А значить гроші з України таки виводилися.

Яка частина сплачена грошима, а яка акціями? Це можуть зрозуміти тільки правоохоронці, які витребують банківську документацію президентської фірми. Хоча б на вимогу парламентської слідчої комісії. Яку Верховна Рада досі ніяк не може створити, через те, що її запуск заблокував сам президент. Йшов двісті …надцять дев’ятий день рішучих реформ. Корупцію і олігархів переможено. Залишилися журналісти.

Джерело: Дмитро Гнап

БЕЗ КОМЕНТАРІВ