Дмитро Кулеба, постійний представник України при Раді Європи
Дмитро Кулеба, постійний представник України при Раді Європи

Є дві новини. Одна гарна, а за гарність іншої ще треба поборотися.

Гарна новина: Віра Савченко відпочиває в безпеці на території нашого генконсульства в Ростові-на-Дону. Її паспорт при ній. Консулу вдалося його забрати у росіян.

Новина друга: Віра справді оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні (це коли там було судилище над Миколою Карпюком і Станіславом Клихом). А тому ми можемо у найближчі дні або домогтися її повернення до України (гарно), або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва (негарно).

Респект колегам з генконсульства в Ростові-на-Дону Віталію Москаленку та Володимиру Трегубу (можливо, ще хтось був залучений, вибачте, якщо не згадав, але вам теж респект) і директору консульського департаменту Андрію Сибізі.

Трегуб вчасно зорієнтувався, дав сигнал тривоги і зачинився з Вірою в машині. Росіяни машину заблокували, щоб вона не могла виїхати.

Сибіга підняв хвилю і координував зусилля із звільнення.

Москаленко серед ночі вирушив з Ростова-на-Дону і після тригодинного переїзду та гострої дискусії з росіянами видряпав і Віру, і її паспорт та довіз її до безпечної території.

Наші консули в Росії — це справжні герої.

Віру врятували дипломатичні номери машини і присутність консула Трегуба, який супроводжував Віру. Паспорт у неї забрали і хотіли затримати саму, але вламуватися до машини і порушувати консульський імунітет росіяни не наважилися.

Нічної зради від влади не було. Було аж до ранку багато роботи по всіх каналах.

Про ситуацію знав і теж нею займався Петро Порошенко.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зараз у  Китаї, але також включився в процес звідти.

Депутати з делегації України в ПАРЄ, зокрема, Ірина Геращенко, яка знає по собі підступність і жорстокість російської системи, Світлана Заліщук, Сергій Кіраль, Георгій Логвинський не залишилися байдужими.

Ярема Дух з АПУ, разом з яким серед ночі вдалося привернути увагу Reuters. Пішов міжнародний публічний розголос і це теж допомогло.

Ілля Новіков, який не влада, але який моніторив ситуацію і допомагав.

Тепер головне витягнути Віру з території Росії.

 Віра СавченкоДжерело: Dmytro Kuleba

БЕЗ КОМЕНТАРІВ