Дмитро Кулеба
Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба

Це пост злого гуманітарія про «Сімейні цінності» як загальний діагноз.

Давно не брав я до рук навчально-методичних посібників. І тим більше не писав про них. Але воно того варте.

Звісно, посібник «Сімейні цінності» спокушає чоловіка урочисто вручити дружині подарункове видання.

Там же колодязь «наукового» виправдання всього.

Дружина має до тебе низку вкрай гострих як лезо запитань, а ти їй:

– Вибач, кохано, але МОН наполягає, що як чоловік, я прагну різноманітності та сексу. Це природа. Усі запитання не до мене, а до науковців.

Ми кепкували з цього посібника про «Сімейні цінності» поки я, керований інстинктом кандидата наук, не дійшов до розділу «Використана та рекомендована література», оскільки перегляд саме цього розділу дозволяє поставити будь-якому автору перший діагноз.

І тут сміх змінився на злість.

У списку 123 джерела. 76 з них – це російсько-радянські видання. З цих 76 джерел більшість (ліньки рахувати, якщо чесно) – це сучасні російські видання.

В Росії видають купу цікавезних книжок. Це факт. Але книги про сімейні цінності з Росії – це стрьом.

Що маємо в результаті?

Верховна Рада УКРАЇНИ доручає Уряду УКРАЇНИ «забезпечити впровадження в системі освіти програм формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини УКРАЇНСЬКОГО суспільства».

На виконання цього доручення УКРАЇНСЬКІ автори беруть РОСІЙСЬКІ книги, якими так само в Росії створюють світ із духовных скреп, традиций русской семьи, русской версии православия и Домостроя.

Поки ми стібемося з цих жахів російського традиційного виховання і дякуємо, що у нас не так, виявляється, що у нас все саме так. Тому що ДЖЕРЕЛА одні й ті самі.

А потім ми в дружніх колах просвітлених Фейсбуком дивуємося, чому решта країни трохи інакша? Тому що поки ми пишемо пости, включаючи цей, інші клепають книжки з мільйонними тиражами і пхають в дітей усіляке інформаційне лайно.

Тільки не шукайте тут руку Москви і зради авторів. Це не рука Москви. Це суто український провінціалізм.

І це ж не лише про МОН. Думаю, що міністр чітко відреагує на цей скандал.

Проблема в тому, що такі шановні мастодонти як автори «Сімейних цінностей» засіли скрізь. І за них стоять, бо «шановна ж людина», хоча жоден поступ вперед із ними неможливий.

Джерело: Дмитро Кулеба

БЕЗ КОМЕНТАРІВ