Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив»

Щодо закриття в Росії офісу ООН із прав людини.

Я розглядав би цей крок Володимира Путіна саме в контексті подій на Донбасі. Звичайно ж, в першу чергу — на тлі закликів у ООН до Москви звільнити Надію Савченко. Але є ще один цікавий момент.

В останні місяці представники Управління Верховного комісара ООН з прав людини (в т. ч. структурних підрозділів в Україні та Росії) ведуть серйозне розслідування проблеми найманства на Донбасі — з обох сторін конфлікту. За тим запитам, які отримували ми (я — як народний депутат і група Інформаційний спротив) з проханням надати відповідну інформацію, з неї можна робити висновок, що розслідування — ретельне, глибоке та об’єктивне. (До речі, на цьому тижні має відбутися зустріч представників ООН з комітетом Верховної Ради з нацбезпеки і оборони, присвячена саме цій темі).

У цій ситуації наші добробати (як українські добровольці, так і іноземні громадяни в АТО) під міжнародне визначення найманства ніяк не потрапляють. Нема визначальних ознак — вербування найманців на території інших країн з метою їх участі в конфлікті; мотивів насамперед меркантильного характеру (заробити на участі в конфлікті); факту отримання грошової винагороди — істотно більшої, ніж у військовослужбовців національних збройних сил, і т.д.

Зате всі ці ознаки присутні у випадку з тими тисячами російських найманців, яких Москва регулярно вербує на своїй території і табунами закидає на Донбас — вбивати українців.

Зрозуміло, що для Путіна, який давно наплював на міжнародне право і зайшов далеко за лінію морально-етичного горизонту, подібне об’єктивне розслідування ООН про російських найманців на Донбасі не стало би причиною гірких сліз. Та з іншого боку, Москві навряд чи потрібне таке чергове свідченням злочинів путінської кліки у вигляді доповіді ООН.

Тому, справді, як заявив посол РФ Олексій Бородавкін, «Росія не бачить нічого незвичайного» в закритті московського офісу ООН з прав людини. Все в рамках путінської логіки.

Джерело: Dmitry Tymchuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ