Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

У Дніпрі пройшло засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО. За два дні засідання ми – народні депутати України, представники місцевої влади, штабу АТО – надали західним гостям чимало інформації про агресію Росії на Донбасі. І хоча основна частина делегації Парламентської асамблеї НАТО в цілому співчуває Україні, ми почули і дуже гострі та незручні запитання.

Одне з них озвучив французький депутат Ґі-Мішель Шово (Parti Socialiste – правляча Соціалістична партія Франції, в цілому підтримує Україну в Нормандські форматі та Мінському процесі, засуджує анексію Криму і усвідомлює, що за подіями на Донбасі стоїть Росія). Він, зокрема, запитав, чому в Європі не бачать «картинки» про злочинні дії РФ в нашій країні. Мовляв, «картинка» з Сирії, де російські військові бомблять лікарні та знищують мирне населення, є – що, зрозуміло, формує відповідне ставлення у європейських громадян і політиків. А переконливих відеодоказів з Донбасу (зокрема, про нинішній зрив окупантами Мінських домовленостей) немає попри всі доповіді та реляції української сторони про постійні збройні провокації, обстріли із «заборонених» Мінськом озброєнь, загибель мирних громадян та інші військові злочини Росії в Україні.

Коротше кажучи, щоб активніше допомагати Україні та формувати відповідне ставлення суспільства і політикуму в країнах НАТО, Заходу потрібна «картинка» про злочини Росії на Донбасі. Слова – це добре, але в наше століття інформаційних технологій і мас-медіа цього, м’яко кажучи, не зовсім достатньо.

Якщо чесно зізнатися, це питання застало зненацька. Згадалися бравурні доповіді керівництва Міністерства інформполітики України у Верховній Раді рік тому, коли нас переконували, що вся Європа вже дивиться українське ТБ, в зоні АТО працює натовп західних журналістів, і взагалі «всьо хорошо, прєкрасная маркіза». Навіть слайди показували.

Тільки в Європі, очевидно, слайдів українського МІП не бачили. А тому не знають про наші приголомшливі успіхи на інформаційному фронті.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ