Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив»

Учора Верховна Рада провалила навіть не голосування, а включення до порядку денного законопроекту №4288, що дозволяє Міноборони швидко і — головне — прозоро (з використанням системи ProZorro) здійснювати оперативні закупівлі для потреб армії.

Суть в тому, що на сьогодні у нас в сфері закупівель де-юре є два варіанти. Або робити це через довгу і нудну процедуру тендерів, що годиться для будь-кого — тільки не для воюючої армії, якій потрібно блискавично задовольняти потреби, що виникають. Або проводити їх «за переговорною процедурою» (тобто в одного учасника — мрія для корупціонера).

Провалений законопроект дозволяє все робити і швидко, і прозоро.

Здавалось би: у чому проблема? У кого якісь сумніви в законопроекті —  включайте його до порядку денного, а там будемо обговорювати й голосувати. Та хрін.

І коли провалювали включення до порядку денного цього життєво важливого для Міністерства оборони законопроекту, я дивився на наших любителів працювати язиком з різних «самопомочей» і «батьківщин» (дали по парі голосів), які мляво копирсалися в носах, не маючи наміру голосувати.

І думав: ну про який свій патріотизм, до біса, ви мелете на кожному кроці? Для вас нинішня захоплива метушня в політичному смітнику — в рази актуальніша, ніж потреби армії.

«Патріоти»…

Джерело: Dmitry Tymchuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ