Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»
Дмитро Тимчук, нардеп, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо провокації ФСБ РФ з «українськими ДРГ» в Криму.

Джерела групи ІС в підрозділах ЗС РФ в Криму повідомили, що напередодні подій за участю нібито «українських ДРГ» на півострові до низки військових частин російських окупаційних військ в Криму розіслали у вигляді телеграми розпорядження (вих. №29 / 10/140 від 05.08. 2016 р., виконавець майор Фомін В.В., внутрішній тел. 644, гриф «має бути повернуто в РБ і БВС») за підписом командира військової частини 80601 полковника Ю.Подоплєлова.

Зокрема, дана телеграма була отримана командуванням в / ч 85388 (поз. «Кибитка»), в / ч 85702 ( «Баргузин»), в / ч 85683, командиром БО і начальником ПУ в / ч 80601 («Креатин»).

У телеграмі йшлося, що в рамках проведення навчань (СКШУ) «Кавказ 2016» з 5 серпня 2016 року в Криму діють три групи російського спецназу, що зображують (цитата) «три групи умовних диверсантів», завданнями яких є захоплення полонених, «проникнення на територію військових містечок для установки умовних СВУ» в районах «командних пунктів (пунктів управління) військових частин і підрозділів, радіотехнічних та зенітно-ракетних засобів, засобів зв’язку…», «захоплення складів зі зброєю та боєприпасами, кімнат для зберігання зброї».

У зв’язку з цим командир в / ч 80601 полковник Ю.Подоплєлов віддав розпорядження вжити заходів щодо недопущення даних «умовних ДРГ» на територію військових містечок, а також щодо їх виявлення на можливих маршрутах пересування. Зокрема, було потрібно посилити охорону об’єктів, виключити одиночне пересування військовослужбовців за межами в/ч, організувати патрулювання, створити оперативні групи для «організації взаємодії з органами ФСБ, МВС, військовими комендантами гарнізонів, місцевими органами самоврядування з питань антитерористичної обстановки в місцях дислокації підрозділів і військових частин з’єднання», забезпечити «швидке реагування на можливе погіршення обстановки, контроль за проведення щоденних тренувань з підрозділами антитерору та черговими підрозділами», при цьому до складу оперативних груп пропонувалося «включити найбільш підготовлених офіцерів, старшими оперативних груп призначити начальників штабів військових частин і командирів (заступників командирів) підрозділів» тощо. Доповіді про «виявлених підозрілих осіб (предметів)» потрібно передавати негайно по лінії чергових служб.

Таким чином, якраз напередодні сутички з «українськими ДРГ» російські окупанти в Криму в ході своїх навчань розігрували сценарій затримання груп російського спецназу, який виконував свою навчальну задачу – під виглядом ворожих ДРГ здійснював «мінування» військових об’єктів, спроби взяти «язика», захопити зброю і боєприпаси. В цілому, більш ніж стандартний сценарій навчань за участю спецназу.

Однак, дуже схоже, що в ході навчань «щось пішло не так», і російські спецназівці дуже захопилися своєю роллю, намагаючись виконати поставлене завдання. Цей інцидент ФСБ РФ моментально спробувала перекрутити з тим, щоби використовувати його як провокацію проти України. Оскільки ж все робилося в  поспіху, звідси і ті найтупіші проколи в фальсифікації, які викликали лавину насмішок і знущань у адекватної аудиторії.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ