Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо депутатських зарплат.

Одразу уточнюю: я, як народний депутат, не голосував в цілому за проект Постанови ВР №5000-П, яким пропонується підвищити зарплати депутатам (результати голосування тут: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos? g_id = 9303).

Але якщо вже пішов такий резонанс, то, впевнений, це є предметом дискусії в суспільстві, але без участі самих депутатів, як «зацікавлених осіб». Депутати повинні лише ухвалити рішення суспільства і затвердити його законодавчо. У цій ситуації що б не сказав депутат, його слова будуть сприйняті або як піар, або як лицемірство, або як цинізм.

І ще: для встановлення будь-якої зарплати потрібні критерії оцінювання роботи. У роботі депутатів на сьогодні таких критеріїв немає – не вважати ж такими лише участь в пленарних засіданнях з незрозумілим ефектом для країни, або частоту появи перед телекамерами. Тому, говорячи про депутатські зарплати, очевидно, потрібно починати з вироблення таких критеріїв. Поки ж все будується суто на суб’єктивних оцінках, які, зрозуміло, у кожного свої.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ