Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Поки Савченко була полонянкою, я ніколи не коментував її особистість з простої причини: важко було побувати в Іраку і не дізнатися про неї як про «легенду неадекватності». Але сьогодні ця людина бореться за звання політика, і тут коментарів не уникнути.

По-перше, я не вірю, що Савченко – агент ФСБ. Те, що вона дуже часто ллє воду на млин Кремля, ще не означає, що вона агент. Її тому і відпустили, що на волі в Україні вона куди цінніша для Путіна, але при цьому неможливо довести її роботу на росіян.

Але ця людина не прагне напаскудити Україні. Самозакоханість і некомпетентність – ось два головні чинники, які нею рухають. І від цього все зло. Її «забули» в ЗМІ? Так не може бути, треба терміново виправляти. І ось дикі заяви в ток-шоу і поїздка в Москву. Завтра знову забудуть – буде ще й не таке, пристебніть ремені. Сенс вчинку не грає ролі, головне – його резонансність.

Сама Савченко і країна, що отримала такого депутата, – жертви. Жертви божевільної тяги до піару за всяку ціну з боку тих, хто пропхав її в Раду і зробив Героєм України. Вони робили це свідомо, їм було плювати на наслідки. Але їхні мотиви нам хоча б зрозумілі, незрозумілі мотиви тих, хто зробив її офіцером. Адже проблема навіть не в депутаті, який поїхав на гостини до Захарченка і росіян, а в депутаті, який вважає себе патріотом, але при цьому зриває в комітеті ВР розгляд військового бюджету, змінюючи цю нецікаву тему на завзятий піар перед телекамерами. Офіцер-політик, який не знає, навіщо армії потрібен бюджет, і взагалі це нецікава тема, якщо вона в ній не розбирається (а в чому вона розбирається – поки не встановлено) – ось справжня біда. Біда національного масштабу.

P.S. Хоча Савченко таки перемогла і домоглася свого. Яскраве свідчення цієї піар-перемоги – вал коментарів її вчинків і цей мій коментар, зокрема.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ