Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Така місія не матиме сенсу без роззброєння всіх місцевих бандформувань в ОРДЛО. Більш того, вона може бути небезпечною в політичному сенсі, оскільки створить ілюзію «безпеки» в окупованих районах Донбасу, на чому наполягає Київ, але де-факто безпеки не забезпечить.

Логіка проста: поліцейська місія може бути озброєна тільки стрілецькою зброєю, тоді як у бойовиків – бронетехніка (включаючи танки), артилерія, міномети, гранатомети тощо. У цих умовах представники «збройної місії ОБСЄ» можуть забезпечити хіба що власний захист від місцевих п’яних голодранців, які бажають щось поцупити з кишень європейських гостей. Але ніяк не «розв’язуватиме проблеми» з до зубів озброєними бандформуваннями.

Тому навіть з повним виведенням військ РФ з Донбасу (у що віриться насилу, але все ж таки), без роззброєння натовпів місцевих бойовиків і російських найманців ефективність «поліцейської місії» сумнівна. Але її присутність формально виконає умову Києва з безпеки – ось вам місія, а тепер, будь ласка, проводьте місцеві вибори. Правда, тепер під дулами автоматів не російських солдатів, а місцевих бойовиків і найманців. Хоча різниця, очевидно, не велика.

Джерело: Дмитрий Тымчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ