Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

В рамках «мирного діалогу», може, цей документ і є проривом – якщо не враховувати той скепсис, який виникає щодо його реалізації (згадаймо гіркий досвід багатьох випадків «перемир’я» і «режимів повного припинення вогню на Донбасі»).

Однак, з перших пропозицій цієї Угоди (http://www.osce.org/ru/cio/266271?download=true) вражає термінологія. Абсолютно незрозуміло, як українська сторона могла підписати документ, в якій російсько-терористичні війська на Донбасі назвали (тільки вдумаємося!) «збройними формуваннями окремих районів Донецької та Луганської областей України».

На третій рік війни тільки останній ватник не знає, що ми маємо справу з формуваннями не «областей України», а Збройних сил Росії, які організовано входять у вигляді двох армійських корпусів до складу ЗС РФ, підкоряються російському військовому командуванню, в яких командири підрозділів, починаючи як мінімум з рівня роти, – кадрові російські офіцери.

В Угоді ж нам подали ці два армійські корпуси ЗС РФ як якісь «місцеві» формування. Простіше кажучи, згідно з документом, який підписала українська сторона, війна на Донбасі – НЕ агресія РФ, а «внутрішній конфлікт». Це якийсь дипломатичний маразм, а точніше танок посланців Києва в Мінську під дудку Кремля.

І потім ми дивуємося, що на Заході події в Україні не втомлюються називати «громадянською війною»…

Джерело: Дмитрий Тимчук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ