Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив»
Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив»

Хочу передати великий привіт Генеральному штабу Збройних сил України. Доки натовпу захисників ГШ жваво розповідають про те, як здорово працює наше військове командування, — Україна опинилася перед загрозою втратити військову підтримку США. І саме через «ефективність» роботи нашого військового керівництва.

Сьогодні відбулася зустріч невеликої групи народних депутатів із американською делегацією на чолі із заступником міністра оборони США Майклом Карпентером. Розмова була про реформування Збройних сил України.

Точніше —  про імітацію цього процесу.

Для порівняння гості зі США наводили Нацгвардію України, в якій чомусь ці процеси йдуть цілком успішно. І проводили недобрі паралелі з бюрократичним болотом в ЗСУ, де вже скоро як два роки посилено розробляють концептуальні документи, які поки ніхто в очі не бачив.

Але справа навіть не в документах, а в реальних процесах реформування. Цитую дослівно думку американської сторони: «Багато красивих слів, але дуже мало справ».

Загалом, американці сказали прямо і недвозначно: США не допомагатимуть українській армії за рахунок американських платників податків, якщо вона вперто не хоче допомагати собі сама. Кидати лопатою ресурси в Україну, не розуміючи — куди вони діваються і на що йдуть, Вашингтон не буде. Допомога — тільки на конкретні, реформаторські проекти, що реально працюють.

Якщо ситуація не зміниться, США розглядатимуть питання про припинення допомоги ЗСУ. Дедлайн — до Варшавського саміту НАТО, тобто до липня цього року.

Тепер, звісно, цікаво ьуло би почути чергову вельми правдоподібну версію від Генштабу, чому все це неправда. І насправді все — чудово. Хоч значно потрібніше було би нарешті побачити реальну роботу.

Часу справді залишилося кіт наплакав.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ