Дніпропетровськ
19 травня Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровськ у Дніпро

Відтермінувати перейменування міста Дніпропетровськ на рік і розглянути інший варіант назви – «Січеслав». З таким прохання до Верховної Ради України звернулися керівники громадських організацій «Майдан Січеслав-Дніпро», обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, міської організації Всеукраїнського об’єднання ветеранів, передає Радіо Свобода.

«Просимо перейменувати місто після того, як буде врахована думка мешканців мегаполісу. До того ж, перейменування міста та області має відбуватися одночасно. У свою чергу ми проводитимемо просвітницьку діяльність, розкажемо, чому місто має називатися «Січеслав», що нагадує про добу козацтва. Ми детально розглянули питання того, як саме має називатися місто та область: Січеслав та Січеславська область», –  повідомив голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

Своєю чергою, голова Дніпропетровського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга вважає, що назва «Дніпро» у місті не пройшла належне громадське обговорення. До того ж, зауважив він, немає сенсу перейменовувати місто, якщо область все одно лишається Дніпропетровською.

«Ми запозичили назву у річки, а так не має бути. Шевченко писав: «Немає іншої Вкраїни, немає другого Дніпра». Навіщо ж ми створюємо ще одне Дніпро? Закон про декомунізацію стосовно перейменування великих міст не досконалий. В Україні дві області мають бути перейменовані: Кіровоградська та наша. Кіровоградську не перейменовують, а у нас змінили назву обласного центру. Зняли погану назву, не поставили кращу. Виходячи з цього, треба відтермінувати перейменування десь на рік», – заявив він.

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровськ у Дніпро. Постанова ще не набула чинності.

При цьому міський голова Дніпропетровська Борис Філатов звернувся до голови парламенту Андрія Парубія з проханням не підписувати постанову про перейменування.

Читайте: Перейменування Дніпропетровська коштуватиме 3,5 мільйона гривень

БЕЗ КОМЕНТАРІВ