У Раду подали проект перейменування Дніпропетровська
Згідно із соцопитуванням, 90,5% мешканців Дніпропетровська виступають за збереження цієї назви міста

У Верховну Раду надійшов закон про перейменування Дніпропетровська на «Дніпро» в рамках декомунізації. Про на сторінці в Facebook повідомив позафракційний депутат Андрій Денисенко, який і подав цей закон.

«Зареєстрував проект постанови Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська на Дніпро. Власне, цього вимагають норми закону про декомунізацію, а також відчуття морального обов’язку перед пам’яттю жертв тоталітарного режиму», – написав він.

Раніше перший заступник голови Ради Андрій Парубій повідомив, що парламент до 21 лютого 2016 року за поданням Українського інституту національної пам’яті ухвалюватиме рішення з перейменування населених пунктів.

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення каратимуть обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

Читайте: Декомунізація «Батьківщини-матері»: з монумента приберуть герб СРСР

БЕЗ КОМЕНТАРІВ