Рада перейменувала Дніпропетровськ
Рада перейменувала Дніпропетровськ

Верховна Рада в рамках декомунізації перейменувала місто Дніпропетровськ. Відтепер воно матиме назву Дніпро, пише Українська правдаЗа це проголосували 247 депутатів. Постанова набирає чинності з дати її ухвалення.

Автор законопроекту №3864 депутат від «БПП» Андрій Денисенко нагадав, що Григорій Петровський, на честь якого 1926 року місто Катеринослав було перейменовано на Дніпропетровськ, засуджений Київським апеляційним судом як один із організаторів геноциду українського народу.

Проти цього рішення виступив «Опозиційний блок». Автор альтернативного законопроекта Юрій Вілкул маніпулятивно пропонував залишити назву Дніпропетровськ, змінивши етимологію  – на честь ріки Дніпро і Святого Петра.

Крім того, парламент перейменував місто Дніпродзержинськ у Дніпропетровській області на Кам’янське, повернувши йому назву, яку місто мало до 1936 року.

Відповідний законопроект №4085 за основу і в цілому підтримали 249 народних депутатів.

Також у Донецькій області перейменовано міста: Артемове – на Залізне, Димитров – на Гродівськ, Красноармійськ – на Гришине.

Місто Комсомольськ у Полтавській області стало містом Горішні Плавні.

Місто Ульяновка у Кіровоградській області перейменували на Благовіщенське.

Місто Щорс у Чернігівській області стало Сновськом.

Місто Кузнецовськ у Рівненській області – Варашем.

Місто Цюрупинськ у Херсонській області перейменували на Олешки.

Крім того, парламент перейменував багато сіл і селищ у різних областях. За законопроект № 4691 у рамках декомунізації проголосували 253 депутата.

Таким чином, село Чапаєве у Вінницькій області перейменовано на Нові Хоменки.

У Дніпропетровській області село Краснознам’янка стало Біляківкою, а село Радсело – селом Радісним, селище міського типу Брагинівка – смт. Залізничне.

У Кіровоградській області село Володимиро-Ульяновка перейменували на село Новоулянівка, а село Третій Інтернаціонал – на село Третє.

У Луганській області село Свердловка стало Новоєгорівкою.

Село Кірове в Одеській області стало селом Трояндовим, село Куйбишеве у Полтавській області стало селом Покровське, село Комісарівка у Херсонській області – селом Приморське.

У Харківській області село Артемівка перейменували на село Високе, а у Чернігівській області село Петрівське стало Вишневим.

Читайте: У Харкові з’явилася станція метро «Захисників України»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ