В Дніпропетровську страйкує «Південмаш»
В Дніпропетровську страйкує «Південмаш»

Невиплати зарплат спричинили акції протестів в українських містах. У  Дніпропетровську страйкують співробітники «Південмашу», в Сумах – водії тролейбусів і автобусів.

Незалежна профспілка «Захист праці» вивела робітників ДП «ВО Південмаш ім. Макарова» на акцію протесту з вимогою дотримання їхніх трудових прав і своєчасної виплати заробітної плати.

Робітники не отримують зарплату вже 5 місяців. Зараз на заводі введено одноденний режим роботи через відсутність замовлень. З цієї причини були скорочені виплати. Однак працівники вимагатимуть зарплату не нижче мінімальної. Також порушується питання про зарахування трудового стажу.

1235Нагадаємо, ДП «ВО Південмаш ім. Макарова» є провідним українським підприємством із виробництва ракетно-космічної техніки та технологій оборонного, наукового та народногосподарського призначення. Виробляє найекологічніші ракетоносії у світі. За їхньою допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».

Завод займався серійним виробництвом супутників та космічних систем «Зеніт», виробляв вітротурбіни за ліцензією «Windpower», ґрунтооброблювальну машину за ліцензією німецької фірми «Dutzi», шасі для літаків розробки Ан-140 та Ан-148, а також тролейбуси, трамваї й трактори.

Водії в Сумах заявили про продовження страйку, доки заборговані гроші не з`являться на їхніх картках
Водії в Сумах заявили про продовження страйку, доки заборговані гроші не з`являться на їхніх картках

Тим часом в Сумах водії комунального підприємства «Електроавтотранс», які обслуговують близько 100 маршрутів у місті, оголосили безстроковий страйк через заборгованість із зарплати.

Через невихід на лінії комунальних тролейбусів і автобусів багато жителів міста не змогли вчасно потрапити на роботу та навчання, оскільки деякі райони з центром Сум з’єднує лише комунальний транспорт, наприклад, район Баси або район компанії «Сумихімпром».

Водії та інші працівники «Електроавтотрансу» зібралися на території підприємства за зачиненими воротами, не випустивши на маршрути жодної одиниці транспорту.

Перший заступник міського голови Сум Володимир Войтенко, який прибув до протестувальників, нагадав, що 5 лютого під час позачергової сесії міської ради проголосував за виділення тролейбусникам додатково 2 млн. грн.

«Виділені на сесії міськради 2 млн. грн дійшли до підприємства, але виникли проблеми з оформленням документів. Не будемо зараз уточнювати, з чиєї вини», – зазначив Войтенко.

Він також пообіцяв, що сьогодні буде виплачена зарплата за листопад 2015 року і попросив, щоби тролейбуси вийшли на лінії. У свою чергу, водії заявили про продовження страйку доти, доки гроші не з’являться на їхніх картках.

За даними Сумської міськради, в «Електроавтотрансі» нагромадилася заборгованість із зарплати в розмірі 1,6 млн. грн: частково за листопад (454,6 тис. грн.) і повністю за грудень (1,199 млн. грн.).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ