volody-my-r-omelyan
На думку Омеляна, назви підприємств і установ, які мають компартійний відбиток, мають змінити

Міжнародний аеропорт «Бориспіль» та інші аеропорти України мають позбутися російської мови та комуністичних назв. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає прес-служба відомства.

Посадовець наголосив, що вся інформація, яка розміщується в аеропортах України на електронних табло, вивісках, покажчиках або озвучується через гучномовці, має бути українською та англійською мовами: «Ніякої російської мови не має бути. Це не тільки питання вживання державної мови – це питання самоповаги, в першу чергу. Так само і працівники аеропортів при спілкуванні з пасажирами мають послуговуватись українською або англійською мовами».

Також він підкреслив, що відповідно до Закону про декомунізацію, має відбутися зміна назв підприємств і установ, які мають відбиток «радянщини».

«Це більшою мірою стосується «Укрзалізниці», бо ще й досі є низка станцій, які носять радянські назви. Але якщо аеропорт має термінал, склад, або хоча б кав’ярню, в назві яких прослідковується радянський слід, це має бути змінено до першого грудня. Це питання принципове», – наголосив Омелян.

Міністр інфраструктури України звернеться з відповідним проханням до всіх авіакомпаній, які здійснюють авіаперевезення в Україні, щодо використання виключно англійської та української мов. Окреме питання – транслітерація українських назв англійською мовою. Міністерство інфраструктури України виступить з відповідною ініціативою щодо розгляду та врегулювання цього питання на рівні Кабінету міністрів України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ