Це рішення ініціювала партія D66, що підтримувала ратифікацію Угоди під час кампанії до референдуму
Це рішення ініціювала партія D66, що підтримувала ратифікацію Угоди під час кампанії до референдуму

Уряд Нідерландів має ухвалити рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше 1 листопада. Про це йдеться у відповідній постанові парламенту країни, повідомляє NOS.

Це рішення ініціювала партія D66, що підтримувала ратифікацію Угоди під час кампанії до референдуму. Водночас, вимогу на адресу уряду підтримали також противники Асоціації з Україною, через що вона набрала більшість голосів.

Наразі жодна з партій не підтримує просту ратифікацію угоди. Навіть прибічники України наполягають на тому, що уряд має офіційно повідомити Брюссель про поточну ситуацію.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, прем’єр-міністр Марк Рютте  заявив, що уряд «навряд чи» ухвалить рішення про завершення ратифікації угоди.

Нагадаємо, на консультативному референдумі у Нідерландах 6 квітня проти Угоди про асоціацію України з Євросоюзом проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці. Референдум мав рекомендаційний характер і юридично ні до чого уряд не зобов’язував.

У травні 2016 року уряд Нідерландів висловив підтримку щодо надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом. Водночас, влада країни зауважила, що Єврокомісія повинна й надалі стежити за контрольними показниками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ