86_nice_wild_nature
Популяції ссавців, птахів, риб, амфібій та рептилій з 1970 року скоротилися майже на 60%

Людство входить в нову еру в історії Землі – антропоцен. Цим терміном називають геологічну епоху, в якій екосистема планети залежить від людської активності. Через це за сорок років популяції диких тварин скоротилися більш, ніж удвічі. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи, зазначає BBC.

Фонд спільно з Зоологічним товариством Лондона розраховує індекс, який відображає чисельність різних видів тварин. З 1970 по 2012 рік індекс знизився на 58%. У фонді впевнені, що до 2020 року він впаде на 67% порівняно з 1970 роком.

«Якщо тиск на тваринний світ, наприклад, надексплуатація, незаконна торгівля тваринами, буде збільшуватися, то ця тенденція може бути ще гіршою», – заявив доктор Робін Фріман, керівник групи Зоологічного товариства Лондона за індикаторами і оцінками.

У WWF пояснюють скорочення популяцій тварин діяльністю людини. Люди забирають все більше землі для фермерської діяльності та будівництва міст. Причиною вимирання тварин стає забруднення навколишнього середовища, зміна клімату, полювання, а також внесення в середовище людиною нетипових для даної місцевості рослин і тварин.

Згідно з доповіддю, найбільше постраждали тварини, що живуть в озерах, річках і на болотах. У фонді відзначили значне скорочення чисельності слонів в Африці, а також акул через занадто активноий вилов риби.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ