hlib
Зростання цін на хлібобулочні вироби спричинено тим, що більшість елементів, які впливають на собівартість продукції, є валютними складовими

Ціни на основні види хлібобулочних виробів в Україні до кінця року можуть зрости на 15-18%. Це пов’язано зі зростаючою собівартістю продукції. Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда, передає УНІАН.

У першу чергу, за словами експерта, зростання цін на хліб спричинить подорожчання борошна, що є головним інгредієнтом у виготовленні цієї продукції та займає близько 38-43% у структурі собівартості.

Череда зазначив, що з кінця минулого року ціни на борошно вищого ґатунку зросли на 13,7%, першого сорту – на 14%, другого – на 17%, вартість борошна житнього обдирного збільшилася на 21%.

Крім того, за даними експерта, вартість олії та дріжджів за звітний період зросла на 7%, солі – на 17,2%. Також на вартість хліба впливають зростаючі витрати виробників на електроенергію (29,5%) і логістику (10,4%).

Череда зазначив, що зростання цін на хлібобулочні вироби також спричинено тим, що більшість елементів, які впливають на собівартість продукції, є валютними складовими.

«Формування ціни на хліб прив`язане за всіма складовими, як не дивно, до курсу валюти… Все обладнання, яке використовують пекарі, закуплено переважно в Європі. Тобто всі запчастини, ремонт – це пряма прив`язка до курсу. Енергоносії теж прив`язані», – сказав Череда, додавши, що на ціну хліба також впливає підвищення мінімальної заробітної плати на пекарнях, яка з вересня зросла на 18%.

Експерт уточнив, що станом на сьогодні середня ціна житньо-пшеничного хліба по Україні становить 10,56 грн. За прогнозами Череди, виробництво і середнє споживання хліба в Україні за підсумками 2016 року залишиться на рівні минулого року.

До слова, за підсумками 2015 року українські підприємства виробили 1,21 млн. тонн хліба, що на 9,9% менше показника за 2014 рік. Обсяг виробництва борошна за підсумками 2015 року становив 2,02 млн. тонн, що на 10,2% менше, ніж у 2014 році.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ