pustelya
Середземноморський регіон найбільше у світі страждає від глобального потепління

Якщо глобальне потепління триватиме з тією же швидкістю, що й нині, то деякі частини Південної Європи, зокрема південь Іспанії та Португалії, можуть перетворитися на пустелю. Цього висновку дійшла група науковців, повідомляє BBC.

Експерти використовували історичні дані та комп’ютерні моделі, щоби передбачити можливий ефект від зміни клімату. Вони розробили кілька сценаріїв залежно від концентрації парникових газів в атмосфері та зростання температур.

Єдиний сценарій, за якого екосистема басейну Середземного моря не зміниться, передбачає зростання середньої світової температури на 1 градус за Цельсієм порівняно з доіндустріальним періодом. Фактично це зростання вже сталося, переконують автори дослідження.

Якщо ж середньосвітова температура зросте на 2 градуси, то південь Іспанії та Португалії, а також деякі регіони Марокко, Алжиру, Тунісу, південь Туреччини та деякі частини Сирії перетворяться на пустелю до кінця цього століття. Середня температура в Середземноморському регіоні вже піднялася на 1,3 градуса за Цельсієм порівняно з кінцем XIX століття.

Науковці закликають уряди скоротити обсяг викидів шкідливих газів в атмосферу та вповільнити зміну клімату, щоби зберегти екосистему Середземноморського регіону.

Зазначимо, що далеко не вся наукова спільнота поділяє ту точку зору, що саме антропогенний вплив визначає глобальні зміни клімату.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ