Ґрінпіс
Юристи вивчають досвід Ґрінпіс щодо того, як зупиняти судна

Активісти блокади Криму звернулися за допомогою до юристів, які наразі вивчають міжнародне морське право та досвід Ґрінпіс, щоби з’ясувати, чи є правова можливість організації морської блокади півострова. Про це заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Крим.Реалії.

«Наші юристи вивчають міжнародне морське право. Ми приходимо до того, що наявних міжнародних документів недостатньо, щоби здійснювати морську блокаду ефективним способом. Резолюція Генеральної асамблеї від 28 березня закликає держави не вчиняти дій, які порушували б територіальний суверенітет України в умовах анексії Криму, але немає такого рішення, як ембарґо», – визнав він. «Зараз наші юристи думають над тим, як спонукати Україну і наших західних партнерів, до ухвалення рішення про введення ембарґо на території Криму, рішення на рівні ООН – це перше. Друге – група наших товаришів вивчає досвід правозахисної організації, зокрема Ґрінпіс, як зупиняти ті чи інші судна», – зазначив Чубаров.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу вважає, що в контексті кримського питання слід говорити не про блокаду Криму, а про постачання з території материкової України товарів і послуг на півострів. «Я б не став говорити про енергетичну блокаду або товарну блокаду. Мова повинна йти про постачання або непостачання товарів і послуг з материкової України на окуповану частину території України», – сказав Чубаров. За його словами, одним із підсумків акції з блокади Криму є «повернення кримської тематики» до порядку денного внутрішньої політики України та світу.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, російський енергоміст «Крим-Кубань» вчасно не запустився. Спроби робилися неодноразово, але з технічних причин закінчувалися невдачами. Як відомо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. 30 листопада держкомпанія «Укренерго» відновила лінію електропередач 220 кВ «Каховська – Титан» і заявила про готовність відновити енергопостачання анексованого Росією Криму протягом кількох годин у разі досягнення домовленості з активістами блокади півострова. У свою чергу, активісти блокади вимагають від окупаційної влади РФ звільнення українських політв’язнів. Один з лідерів акції Ленур Іслямов заявив про намір повністю заблокувати півострів, зокрема, й зупинити Керченську переправу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ