Янукович і Азаров
Загальні виплати «чорної бухгалтерії» –приблизно 2 млрд. дол.

Колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав до Національного антикорупційного бюро України документи «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Директор НАБУ Артем Ситник підтвердив інформацію про отримання відповідних матеріалів, передає dt.ua.

Трепак заявив, що ці документи підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів низці колишніх та нинішніх високопосадовців.

За його словами, йдеться про так звану чорну бухгалтерію ПР із загальними виплатами на суму приблизно 2 млрд. дол.

«Це – великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів – «амбарна книга»  корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок «общака» або «чорної каси» Партії регіонів. Уперше в поле зору правоохоронних органів потрапляє масив матеріалів, які стосуються не одного чи декількох злочинів, а системної, багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і мала на меті незаконне захоплення влади та її протиправне використання», – сказав Трепак.

«Достатньо сказати, що на підкуп співробітників силових структур, зокрема «Беркуту», задовго до подій 2013-2014 років, виділялися колосальні кошти. Ці матеріали також можуть послужити для розкриття вбивств та з’ясування обставин самогубств, якщо це були самогубства, відомих представників Партії регіонів, які сталися після падіння режиму Януковича», – сказав Трепак.

Він висловив думку, що представники нинішньої влади досі не розірвали зв’язків зі своїми попередниками через «спільність бізнесу та політичні проекти, у яких вони разом брали участь, чи, навіть, засновниками яких вони були».

Він наголосив, що серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри і керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, зокрема вищих судових інстанцій.

Водночас Трепак (в інтересах майбутнього слідства) відмовився називати прізвища чиновників і політиків, які фігурують у документах, а також обставини, за яких ці люди отримували гроші.

Читайте: В Україні не беруть хабарі менші за 40 тисяч гривень

БЕЗ КОМЕНТАРІВ