5
Вантаж складався з ящиків із захисним фарбуванням, схожих на композитну негорючу тару для зберігання і транспортування виробів спеціального призначення

Міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm знайшло вантаж, який прибув із Сирії до окупованого росіянами Криму. Його розвантаженням займалися російські військові в умовах підвищеної секретності. Про це йдеться у повідомленні на сайті InformNapalm.

«20 жовтня 2016 року близько 13.00 в порт Феодосії прибуло вантажне судно Nadalina під прапором Сьєрра-Леоне. Судно прибуло з Тартуса (Сирія), із заходом у румунський порт Наводарі. Розвантаження судна почалося лише через добу, відбувалося вночі з 21 на 22 жовтня 2016 року з 22.00 до 02.00 в умовах підвищених заходів безпеки військовослужбовцями за допомогою портового крану», – зазначають розвідники.

При цьому зазначається, що пірс оточили посиленими нарядами поліції та людей у цивільному. Освітлення було спрямовано у бік від пірсу, що ускладнювало видимість процесу розвантаження. Прожектор на судні засвічувався лише до моменту підняття вантажу, а не постійно, як відбувається зазвичай. На незвичайний характер вивантаження вказували також місцеві жителі в соцмережах.

11«Вантаж складався з ящиків габаритними розмірами не менш ніж 0,5х1х3 м, із захисним фарбуванням, схожих на композитну негорючу тару для зберігання і транспортування виробів спеціального призначення», – зазначає InformNapalm.

У Мережі знайшли фото макетів схожих ящиків

24За даними волонтерів, час розвантаження одного ящика становив 25-30 хвилин. Всього було вивантажено приблизно 8-10 штук.

«Після нічного вивантаження судно простояло в порту до 25 жовтня, потім  вирушило в бік Керчі. Проте, вранці 26-го розвернулося, пішло на Феодосію, після чого вирушило зворотнім шляхом, імовірно, в бік Босфору», – повідомляє InformNapalm.

3Розвідники встановили цікаві подробиці про власника судна Nadalina (IMO:8215754) і про його зв’язки з офшорною компанією Bia Shipping Co Ltd. (Маршалові острови, 2010 рік).

«Вибір судна Nadalina для транспортування вантажу, найімовірніше, пов’язаний з нещодавнім проходженням ремонтних робіт у Наводарі. Таким чином, є непрямі ознаки важливості вантажу, при доставці якого повинні бути максимально нівельовані технічні ризики. Час вивантаження і заходи безпеки під час розвантажувальних робіт вказують на підвищену небезпеку вантажу, а також прагнення приховати факт його доставки», – вважають волонтери.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ