Роберт Фіцо
Партія прем’єра Роберта Фіцо отримала 49 мандатів у новообраному парламенті

У Словаччині 5 березня відбулися парламентські вибори. В результаті до парламенту країни пройшли відверто проросійські сили та популісти. Про це свідчать результати волевиявлення, інформує Pravda.sk.

Зокрема, проросійська політична сила «Народна партія «Наша Словаччина» отримала понад 8% голосів виборців та, відповідно, 14 мандатів в парламенті.

Окрім того, до парламенту також пройшла популістська партія SME з 6,6% (11 мандатів).

Як повідомлялося, партія чинного прем’єра Роберта Фіцо SMER-SD отримала меншу підтримку, ніж передбачали опитування напередодні виборів. Зокрема, партія Фіцо набрала 28,3%, що дає їй змогу провести 49 депутатів до парламенту.

Нагадаємо, за результатами виборів 2012 року політсила здобула підтримку 44,5% виборців, що дозволило отримати 83 мандати та сформувати однопартійну більшість.

На другому місці – ліберальна партія «Свобода та Солідарність» (SaS), відома також своїм євроскептицизмом, яка отримала 12,1% голосів виборців та 21 мандат.

Далі йдуть блок O’lano +Nova (11%), словацькі націоналісти SNS (8,6%), партія Most – Híd, що захищає інтереси угорської меншини (6,5%) та партія #Siet (5,6%).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ