Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду України у відставці
Віктор Шишкін, суддя Конституційного Суду України у відставці

Перший Генпрокурор України, тричі нардеп і суддя Конституційного Суду у відставці Віктор Шишкін вважає, що в будь-який момент добробати, міністр МВС Арсен Аваков або Верховна Рада можуть заявити, що президент Петро Порошенко самоусунувся від виконання своїх обов’язків.

На його думку, яку експерт висловив в інтерв’ю виданню UA1, нині Порошенку можна висунути практично всі звинувачення, які свого часу висували екс-президенту-втікачу Януковичу. Зокрема, це самоусунення від виконання своїх президентських обов’язків.

«Відкриваємо першу статтю Закону про воєнний стан. Там написано, коли його запроваджують: за умови нападу на нашу територію та загрози нападу. У нас є напад на територію? Та у нас цілий Крим окуповано і анексовано! Вторгнення військ на Донбасі – у нас купа доказів участі російських військ. Тобто президент повинен оголосити воєнний стан. А він самоусунувся від виконання своїх обов’язків Верховного головнокомандувача і обов’язків із введення воєнного стану. Крім того, він їх не просто ігнорує, але й усім намагається довести, що у нас немає умов воєнного стану. При цьому він проводить мобілізацію», – пояснив експерт.

«Тому будь-яка структура – добробати, Аваков зі своїм МВС, кагебешнки зі своїм СБУ і навіть парламент – можуть завтра сказати, що Порошенко на посаді президента України самоусунувся і не виконує своїх обов’язків. Так заявили стосовно Януковича», – наголосив Шишкін.

Порошенко розуміє, що до нього можуть застосувати «формулу Януковича», саме тому в Конституційному суді є подання про визнання постанови ВР з таким формулюванням щодо екс-президента неконституційною.

«Тобто Порошенко намагається себе захистити. А ось оголошення воєнного стану якраз може його трохи убезпечити від тих дій, які можуть послідувати від Авакова», – резюмував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ