Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі очолив консультативну Раду реформ при Президенті України

До складу очолюваної екс-президентом Грузії Михеїлом Саакашвілі Ради реформ України, створеної указом президента Порошенка, увійшла низка відомих осіб. Про це Саакашвілі повідомив на своїй сторінці у Facebook. За його словами, склад ради буде розширюватися і поповнюватися.

У минулу середу президент України Петро Порошенко своїм указом затвердив положення та склад дорадчої міжнародної Ради реформ. Її главою був призначений екс-президент Грузії Саакашвілі.

До складу нового органу увійшли також голова комітету із закордонних справ Європарламенту Елмар Брок, член Європарламенту Яцек Саріуш-Вольскі, Карл Більдт, знаменитий автор словацьких реформ Мікулаш Дзуринда, відомий економіст Андерс Аслунд, Андрюс Кубіліус, який двічі був прем’єр-міністром Литви.

«Великий друг України, колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський висловив бажання увійти до Ради. Ще кілька видних міжнародних діячів ведуть із нами діалог щодо участі в Раді», – повідомив Саакашвілі. За його словами, мета – «допомогти Україні в проведенні реформ слушними порадами та активною позицією у її підтримці на міжнародній арені».

У той же час, відомий своєю проукраїнською позицією американський сенатор Джон Маккейн відмовився від пропозиції увійти до складу Ради, мотивуючи це «положеннями Конституції США щодо взаємодії членів Конґресу з іноземними урядами».

Дорадча міжнародна Рада реформ є консультативним органом при Президенті України. Вона опікуватиметься виробленням пропозицій і рекомендацій щодо здійснення в Україні реформ на основі міжнародного досвіду.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ