Голодомор українців
Голодомор українців

У мережі Facebook дизайнер-ілюстратор Богдан Гдаль виклав кілька варіантів візуального бачення теми Голодомору. На зображеннях відсутні свічки, хрести й зморені голодом люди. Натомість є зерня пшеничного колосу, що злітають у небо, утворюючи вир із душ-зернят.

Вир із душ замордованих голодом українців
Вир із душ замордованих голодом українців

«Це моя спроба абстрагуватися від усталених образів Дня пам’яті. Хоча колос пшениці і дещо «затяганий», але мені видалася цікавою ідея подати вир із зерен, які собою символізують душі. Зображення показує всю трагедію без оцінок. Глядач дивиться на все збоку, не маючи можливості щось змінити. Але може робити висновки» , – розповів виданню Інформаційний Акцент своє бачення Гдаль.

Як пояснив художник, над ідеєю втілити нове бачення теми Голодомору він почав працювати на прохання ініціаторів лекції «Наслідки «п’яти колосків»: незасвоєні уроки». Організаторам заходу – «Експертному корпусові» йшлося про те, щоби не звертатися до класичних символів, які ілюструють тему українського геноциду.

Українців закликають використовувати новий символ
Українців закликають використовувати новий символ

«Традиційні візуальні моделі стають перепоною до сприйняття переосмислених контекстів. А нам цікаво поміркувати про те, які смисли загублено під товщею сліз та свічок. Прагнемо обговорити непросту тему, відкинувши траурні інтонації та спиратися лише на твердий ґрунт глибокого аналізу», – переконані організатори лекції.

І художник, і організатори ідеї з «Експертного корпусу» закликають українців використовувати новий символ та глибше вивчати причини трагедії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ