З'явилося перше фото підозрюваних у брюссельському теракті
З’явилося перше фото підозрюваних у брюссельському теракті

Комітет державної безпеки Білорусі перевіряє інформацію про те, що двоє вихідців з країни – брати Довбаші – можуть бути причетні до підготовки терактів в Брюсселі. Про це повідомив начальник прес-служби КДБ Білорусі Дмітрій Побяржін, пише  Sputnik.

«Особи цих братів відомі білоруським спецслужбам», – сказав він та уточнив, що вони є вихідцями з Білорусі та раніше мешкали в країні.

Той самий білоруський портал з посиланням на джерело в силових органах уточнює, що троє підозрюваних могли бути завербовані «ІД» вже після того, як емігрували з Білорусі до Бельгії.

«Двоє з підозрюваних – Іван і Олексій Довбаш – уродженці Гомельської області. Ще один – Марат Юнусов – уродженець Дагестану, який отримав кілька років тому громадянство Білорусі», – повідомив співрозмовник.

За його словами, старший із братів Довбашів, 1988 року народження, виїхав до Бельгії на навчання в 2008 році, слідом за ним поїхав його молодший брат. Батьки братів Довбашів мешкають у Гомельській області.

Представник правоохоронних органів повідомив, що білоруські спецслужби «перебувають у постійному контакті зі своїми європейськими колегами».

Тим часом бельгійські ЗМІ оприлюднили фотографії підозрюваних у скоєнні терактів в аеропорту Брюсселя. Зображення взяли з камер відеоспостереження.

Як повідомляють, камери зафіксували підозрюваних терористів, які вбили 14 людей в «Завентеме», до скоєння нападу. На стоп-кадрі чітко видно, як майбутні смертники, які, згідно з офіційною заявою «ІДІЛ», належали до цієї терористичної організації, тримають свої ліві руки на спусковому пристрої поясу шахіда. Певно, саме тому в кожного з двох чоловіків на фото ліва рука одягнена в чорну рукавичку.

Окрім того, в Мережі з’явилося відео, зняте в перші хвилини після теракту в аеропорту Брюсселя. На записі видно, що зал, де стався вибух, затягло пилом або димом від вибуху. Люди, які перебували там, в паніці намагалися залишити будівлю.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 22 березня у Брюсселі сталося 3 теракти, один з вибухів прогримів у підземці.

Мер Брюсселя Іван Майєр повідомив, що 20 людей загинули під час вибуху на станції метро Мальбек. Ще 106 отримали поранення: 17 із них у критичному стані, 23 мають серйозні травми, 66 постраждалих отримали легкі поранення.

В аеропорту Брюсселя загинули 14 людей, 92 були поранені внаслідок двох вибухів, один із яких вчинив терорист-смертник.

Терористи «Ісламської держави» вже взяли на себе відповідальність за вибухи в Бельгії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ