30 червня закінчиться на одну секунду пізніше
30 червня закінчиться на одну секунду пізніше

Фахівці NASA на своєму офіційному сайті зазначають, що земна доба 30 червня 2015 року триватиме  на одну секунду довше, ніж зазвичай. Науковці пояснюють це тим, що Земля поступово уповільнюється і реальний час обертання планети не збігається із загальноприйнятим. Саме так і з’являється «зайва» секунда, яку сьогодні додадуть до доби.

Дослідники заявляють, що у цьому році з’явилася необхідність синхронізувати всесвітній координований час і універсальний час. Всесвітній координований час або UTC — це часовий стандарт, за яким живе весь світ. Згідно із цією шкалою, тривалість доби становить 86 400 секунд. Але астрономи стверджують, що насправді в останній раз земна доба тривала стільки приблизно у 1820 році. Зараз реальна земна доба стала довшою і складає 86 400,002 секунди. «Швидкість обертання Землі поступово сповільнюється, і саме через це накопичуються зайві секунди», – уточнив фахівець із Національного управління з повітроплавання і дослідження космічного простору Деніел Макміллан.

Для того, щоб синхронізувати час UT1 і час UTC, «зайва» секунда, яка поступово накопичується, додається до 30 червня або 31 грудня. Вперше науковці додали до доби секунду 30 червня 1972 року, коли значення часу 23:59:59 змінилося цифрами 23:59:60, і лише потім почався новий день.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ