бійці АТО
На початку АТО значна кількість бійців на Сході України воювала у складі добровольчих формувань

Добровольцям, які загинули або отримали поранення під час боїв на Сході України, але не входили до складу офіційних військових формувань, можуть надати статус учасників АТО. Уряд має намір розробити відповідну процедуру. Про це  повідомляє Міністерство інфраструктури з посиланням на заяву міністра Володимира Омеляна.

Згідно з повідомленням, уряд під час засідання 6 липня доручив причетним міністерствам і відомствам розробити таку процедуру.

«Ми маємо парадоксальну ситуацію: люди віддають свої життя або здоров’я за Україну, але їх немає в офіційній статистиці, і жодних прав такі люди не мають. Необхідно розробити процедуру, щоби хоча б ті, хто отримав поранення або загинув на Сході, захищаючи Україну, отримали статус учасника АТО», – сказав Омелян.

Нагадаємо, на початку АТО значна кількість бійців на Сході України воювала у складі добровольчих формувань. Пізніше переважна більшість з них приєдналась до армії або структур МВС. Як заявляли у Міноборони, станом на кінець травня цього року з початку проведення антитерористичної операції статус учасника бойових дій отримали понад 145,5 тисяч українських військовослужбовців і працівників Збройних сил України.

У березні стало відомо, що статус учасника бойових дій отримали 126 тисяч військових.

У вересні 2015 року Кабмін поширив дію статусу на членів родин військовослужбовців, добровольців і волонтерів, які загинули за час АТО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ