пенсіонери
З 1 вересня зростуть пенсії, стипендії, соцвиплати та зарплати бюджетникам

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що з 1 вересня 2015 року влада країни ухвалила рішення збільшити всі соціальні виплати, а також мінімальна заробітна плата й пенсії в Україні зростуть.

«Ми разом з президентом ухвалили рішення про необхідність підвищення соціальних стандартів», – заявив він в ефірі телепередачі «10 хвилин з прем’єр-міністром» ввечері в неділю, 30 серпня 2015 року.

За словами прем’єра, чинний закон припускав, що мінімальна зарплата і прожитковий мінімум зростуть з 1 грудня, але було ухвалено рішення про підвищення з 1 вересня 2015 року. Яценюк проінформував, що з 1 вересня мінімальна пенсія буде підвищена до 1074 грн і торкнеться 7,5 млн. громадян.

Мінімальна заробітна плата збільшується з нинішніх 1 218 грн до 1 378 грн. За словами прем’єра, підвищення торкнеться понад 3 млн працівників бюджетної сфери. Зокрема, вчитель без отримуватиме додатково 450 грн, а медсестра – 304 грн. Працівники культури (наприклад, бібліотекарі) отримають додатково 348 грн, а соціальної сфери – 304 грн. Яценюк впевнений, що завдяки такому підвищенню заробітних плат, зарплата повинна піднятися і в цілому по країні, і на підприємствах усіх форм власності.

Також підвищення торкнеться 1,5 млн студентів: студенти вузів 1-2 категорії отримають додатково 112 грн. надбавки до стіпеніі, студенти 3-4 категорій – 95 грн. Матері-одиначки після підвищення отримуватимуть додатково від 350 до 727 грн. А люди з особливими проблемами додатково отримають від 100 до 200 грн.

За словами прем’єра, таке підвищення стало можливо після досягнення домовленості української влади з комітетом зарубіжних кредиторів, які погодилися на реструктуризацію та часткове списання держборгу України. Яценюк розповів, що загальний фінансовий ресурс, який був потрібен для такого підвищення соціальних стандартів, становив близько 10 млрд грн. «І ми їх знайшли. У парламент вноситься закон про підвищення соцстандартів для більш ніж 12 млн громадян України», – підкреслив прем’єр-міністр.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 27 серпня Яценюк на позачерговому засіданні уряду заявив, що комітет приватних кредиторів погодився списати Україні 20% боргу та відтермінувати виплату решти боргу на чотири роки. «Дефолт, на який так чекали наші вороги, не відбудеться», – резюмував очільник українського Кабміну.

Читайте: Експерт розповів, що принесе Україні довгоочікувана реструктуризація зовнішнього боргу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ