Гошовський спростував інформацію, що останки українського поета деякий час лежали у мішку поруч із розритою могилою

Дії чеської влади щодо ексгумації українського поета Олександра Олеся були абсолютно законними. Про це сказав тимчасовий повірений у справах України в Чехії Зіновій Гошовський в ефірі Еспресо.TV.

Також він спростував інформацію ЗМІ про те, що останки українського поета деякий час лежали у мішку поруч із розритою могилою. За його словами, труна прогнила і не було іншої можливості дістати їх назовні. Потім останки письменника помістили до депозитарію Ольшанського кладовища.

«Ексгумація була вимушеною. І це пояснював гендиректор управління празьких цвинтарів. Олександр Олесь був похований у 1944 році, його дружина – в 1948-му, труни повністю прогнили, тому останки провалилися. Коли відкрили труну, це з’ясувалося. Тому останки повинні були підняти нагору і перемістити їх», – зазначив Гошовський.

Також тимчасовий повірений повідомив, що досі не вдалося зв’язатись із сином Володимира Михайлишина, який сплачував ренту за утримання могили українського поета. Гошовський підкреслив, що Михайлишин-старший не залишив заповіту, тож заяви ЗМІ про те, що він нібито хотів бути похованим в іншому місці, а не в могилі Олеся – це спекуляції.

За словами Гошовського, якби кістки Олеся не ексгумували, то, імовірно, Роман Михайлишин поховав би свого батька в одній могилі з українським поетом та його дружиною.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 січня 2017 року останки відомого українського поета Олександра Олеся були примусово ексгумовані. В його могилі на Ольшанському кладовищі в Празі поховали вихідця з України Володимира Михайлишина, який донедавна сплачував необхідну ренту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ