firtash
«Австрійського в’зня» іспанська прокуратура оголосила у розшук

Українського оліграха Дмитра Фірташа та двох його спільників (також громадян України) оголосила в розшук Антикорупційна прокуратура Іспанії. Їх підозрюють у відмиванні грошей, пише DW.

Іспанські правоохоронці не називають прізвищ спільників українського газового магната у зв’язку з «інтересами слідства».

Співрозмовник видання повідомив, що справу Фірташа розглядає прокуратура в межах операції «Варіола», що розпочалась в липні 2016 року з арешту в Барселоні сина колишнього мера Києва Леоніда Черновецького – Степана Черновецького та ще 11 осіб, яких також підозрюють у відмиванні грошей.

Степан Черновецький був звільнений з-під арешту ще влітку, але залишається під слідством. Документи, знайдені в ході обшуків у справі Черновецького-молодшого, і допомогли слідству вийти на Фірташа.

Представник прокуратури зазначив, що одночасно з видачею ордера на розшук Фірташа в Барселоні та в місті-курорті Марбелья 24 листопада були затримані п’ять інших спільників українського олігарха. Вони безпосередньо займалися відмиванням коштів. Серед затриманих – відомий іспанський адвокат Антоніо де Фортуна. За даними прокуратури, ці люди створили для Фірташа низку офшорних компаній в Панамі, хоча певна частина капіталів осідала в Іспанії – гроші вкладали в нерухомість.

За словами співрозмовника видання, мова йде про «десятки мільйонів євро незаконного походження». Назвати точні суми представник прокуратури Іспанії також відмовився.

Разом з тим він засумнівався в тому, що український олігарх коли-небудь потрапить в руки іспанського правосуддя. Адже Фірташа вже кілька років безуспішно розшукує Федеральне бюро розслідувань США в зв’язку з більш серйозними звинуваченнями, включаючи хабар в обмін на ліцензію на розробку родовищ титану в Індії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ