Долар
Долар

Валюту, яка згодом стане основною резервною валютою світу, створили, щоби замінити фунти стерлінгів та вийти із зони впливу британської монархії. Цікаво, що прийняли долар ще у 1785 році, але карбувати почали лише за 7 років. А в обіг нова валюта потрапила лише за 9 років після народження, передає 5 канал.

Назва «долар» походить від європейського «талера» – срібної монети. Щоправда, долари з 1971 вже не забезпечені дорогоцінним металом.

Зараз долар є офіційною валютою в кількох країнах світу, у багатьох він використовується як паралельна або додаткова валюта. Є однією з основних резервних та найпоширенішою валютою у світі. На долар США припадає до 2/3 національних валютних запасів. Від 40 до 60% фінансових операцій у світі обчислюються в американських доларах.

До речі, купюри від 1 до 100 доларів не виводять з обігу, тож якщо знайти скарб зі старими грошима, ними спокійно можна розрахуватися за каву. До Другої світової у США випускали навіть купюри по 10 тисяч доларів, але поступово їх вивели з обігу – не повернулися до скарбниці лише 130 штук. Тепер така купюра коштує набагато більше номінальної вартості.

Читайте: Картину українки продано за рекордні 6 мільйонів доларів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ