«Вічнозеленому» долару виповнилося 230 років

Долар
Долар

Валюту, яка згодом стане основною резервною валютою світу, створили, щоби замінити фунти стерлінгів та вийти із зони впливу британської монархії. Цікаво, що прийняли долар ще у 1785 році, але карбувати почали лише за 7 років. А в обіг нова валюта потрапила лише за 9 років після народження, передає 5 канал.

Назва «долар» походить від європейського «талера» – срібної монети. Щоправда, долари з 1971 вже не забезпечені дорогоцінним металом.

Зараз долар є офіційною валютою в кількох країнах світу, у багатьох він використовується як паралельна або додаткова валюта. Є однією з основних резервних та найпоширенішою валютою у світі. На долар США припадає до 2/3 національних валютних запасів. Від 40 до 60% фінансових операцій у світі обчислюються в американських доларах.

До речі, купюри від 1 до 100 доларів не виводять з обігу, тож якщо знайти скарб зі старими грошима, ними спокійно можна розрахуватися за каву. До Другої світової у США випускали навіть купюри по 10 тисяч доларів, але поступово їх вивели з обігу – не повернулися до скарбниці лише 130 штук. Тепер така купюра коштує набагато більше номінальної вартості.

Читайте: Картину українки продано за рекордні 6 мільйонів доларів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ