Путін, Обама
Путін готовий розпочати бомбардування ІДІЛ без згоди США

Президент РФ Владімір Путін готується в односторонньому порядку завдати авіаударів по позиціях «Ісламської держави» в Сирії. Про це повідомляє авторитетне міжнародне інформагентство Bloomberg із посиланням на власні джерела.

На думку аналітиків агентства, на цей крок Росія може піти у разі, якщо США відмовляться координувати дії проти ІДІЛ з Росією, Іраном і сирійською армією. «Росія сподівається, що здоровий глузд переможе, і Обама візьме простягнуту Путіним руку. Але Путін діятиме в будь-якому випадку, навіть якщо цього не відбудеться», – заявила керівник Центру Азії та Близького Сходу Російського інституту стратегічних досліджень Альона Супоніна.

Також повідомляється, що США готові координувати удари, щоб уникнути ворожих інцидентів з російськими літаками, однак, наразі у Вашингтоні не почули конкретних пропозицій з Москви.

У США є інформація про те, що російські дрони почали розвідувальні польоти над територією Сирії. Кількість безпілотників, які беруть участь в операціях, джерело назвати не змогло. Офіційні особи в Пентаґоні відмовилися коментувати цю інформацію.

Нагадаємо, що в західних ЗМІ неодноразово з’являлася інформація про те, що Росія нарощує військову присутність у Сирії. Росія офіційно визнає наявність в Сирії лише одного пункту матеріально-технічного забезпечення в порту Тартус і каже, що надає Сирії допомогу в рамках колишніх домовленостей. Як заявили в МЗС, Москва ніколи не приховувала, «що постачає військову техніку офіційній сирійській владі з метою боротьби з терористами». Інформацію про нарощування озброєнь в РФ заперечують.

Як відомо, у Сирії з березня 2011 року триває збройний конфлікт, внаслідок якого, за даними ООН, загинуло понад 220 тисяч людей. Урядовим військам протистоять загони бойовиків, що належать до різних збройних формувань. Найактивнішими є бойовики екстремістських угруповань «Ісламська держава» і «Джебхат ан-Нусра».

Читайте: Навіть російські урядовці не знають, як далеко можуть зайти військові плани Путіна в Сирії, – The Financial Times

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ