Євген Магда
Євген Магда

Доля Яценюка залежить не від заяв, а від рішення 226 парламентарів. Зараз говорити про відставку уряду рано, але є такий термін «хроніка оголошеної смерті», от ця заява нагадує «хроніку оголошеної відставки». Якщо так гучно щось заперечують, значить, швидше за все, воно буде на порядку денному. Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент розповів директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи спільну заяву Порошенка, Яценюка та Гройсмана про «невчасність» зміни керівника уряду.

На переконання політолога, в першому кварталі наступного року Яценюк може піти у відставку, проте кадрові ротації в Кабміні можуть відбутися ще цього року, адже в уряді вже є низка вакантних посад.

«Змінять керівників Міністерства охорони здоров’я, екології та природних ресурсів, інфраструктури, інформаційної політики – якщо, звичайно, воно залишиться. Очевидно, що буде новий віце-прем’єр, адже їх зараз обмаль, немає першого віце-прем’єра. Гадаю, якраз цей сезон буде достатньо активний в плані заяв, у плані пошуку нових виконавців. На дверях урядового «оркестру» можна вішати оголошення: «шукаємо таланти». Проте якщо все ж таки звільнять Яценюка з посади прем’єр-міністра, тоді, зрозуміло, вже весь уряд піде у відставку», – зазначив Магда.

Нагадаємо, 15 грудня Президент, прем’єр і спікер парламенту України у спільній заяві закликали коаліцію до єдності, вгамування «політичних пристрастей» та наголосили, що питання зміни керівника уряду – не на часі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ