До 28 травня на сайті київської влади триватиме електронне голосування за перейменування проспектів імені генерала Ватутіна та Московського
До 28 травня на сайті київської влади триватиме електронне голосування за перейменування проспектів імені генерала Ватутіна та Московського

Кияни можуть висловити думку щодо перейменування проспектів імені генерала Ватутіна та Московського на честь Романа Шухевича та Степана Бандери шляхом електронного голосування.

На сайті КМДА оприлюднено проекти про перейменування цих двох проспектів, а також ще п’яти вулиць. Таким чином з 28 березня розпочалось громадське обговорення нових назв.

Отже, всім охочим пропонують також залишити свою думку щодо перейменування:

вулиці Баумана у Шевченківському районі — на вулицю Януша Корчака;

вулиці Ванди Василевської у Шевченківському районі — на вулицю Всеволода Змієнка;

вулиці Кутузова у Печерському районі — на вулицю генерала Алмазова;

провулку Кутузова у Печерському районі — на провулок Євгена Гуцала;

вулиці Суворова у Печерському районі — на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка.

Нагадаємо, 2 березня Комісія з питань найменувань столичної держадміністрації підтримала пропозиції Українського інституту національної пам’яті щодо перейменування низки вулиць столиці, зокрема й Московського проспекту та проспекту ім. генерала Ватутіна на честь Бандери та Шухевича відповідно, а вулиці Кутузова у Печерському районі – на вулицю генерала Алмазова; вулицю Василевської в Шевченківському районі – на вулицю Змієнка тощо.

У КМДА заявили, що лише після завершення громадського обговорення  та електронного голосування з урахуванням отриманих пропозицій та зауважень буде ухвалено рішення про нові назви вулиць та проспектів.

Перейменування в столиці здійснюють на виконання закону про декомунізацію.

Нагадаємо, 15 травня президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й заборонені», – йдеться в ньому.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. А також на публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення каратимуть обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ