Ґульнара Карімова
Карімова відома як світська левиця, модельєр авторського бренду GULI, поп-співачка Googoosha і посол своєї країни в установах ООН у Женеві

Старша донька пострадянського авторитарного керівника Узбекистану Ґульнара Карімова та кілька пов’язаних з нею осіб не виконали судове рішення, яке в межах розслідування щодо відмивання грошей вимагало повернути зі швейцарських банків понад півмільярда доларів. Про це заявили американські прокурори, передає Крим. Реалії.

Позов, поданий 21 квітня 2016 року до федерального суду США у Мангеттені, вперше згадує ім’я Карімової у публічних урядових документах США.

Прокурори зауважують, що «Карімова та її група» проігнорували вимогу уряду США передати понад 550 млн. американських доларів, пов’язаних із «міжнародною змовою з відмивання грошей» й заарештованих на рахунках у швейцарських банках.

У згаданому позові вперше називають прізвище Карімової. До того вона фігурувала у справі інкогніто, як «близький родич високопосадовця».

Як повідомляють, «кошти, отримані за корупційними схемами, відмили через складну серію грошових операцій, зокрема, через банківські рахунки Карімової у Швейцарії».

Інші згадані особи – її діловий партнер Ґаяне Авакян та Рустам Мадумаров, якого називають її бойфрендом.

Прес-служба Карімової в Ташкенті й посольство Узбекистану у Вашингтоні наразі утримуються від коментарів.

Варто зазначити, що з 1991 Карімова мешкає на постійній основі в Нью-Йорку, після того як вийшла заміж за американського громадянина, випускника Гарварда й етнічного узбека Мансура Максуді. Цей шлюб закінчився гучним розлученням і міжнародним скандалом. Суд повернув Карімовій повне право на їхніх спільних дітей – сина Іслама і доньку Іман – лише 2008 року.

Карімова відома як світська левиця, модельєрка авторського бренду GULI, поп-співачка Googoosha і посол своєї країни в установах ООН у Женеві та колишній посол Узбекистану в Іспанії. Свого часу Карімову розглядали як можливу наступницю свого 78-річного батька, довічного державного лідера Узбекистану Іслама Карімова, після чого у неї почалися проблеми з місцевими силовиками, які узяли її під домашній арешт під час чергових відвідин батьківщини.

Починаючи з 1989 року Карімов керував країною як перший секретар ЦК місцевої Компартії, з 1990 – як «президент».

Згідно з офіційними даними, на останніх «президентських виборах», що відбулися 29 березня 2015 року, він нібито набрав 90,39% голосів. Тоді Карімов уп’яте поспіль зайняв найвищу державну посаду всупереч формальним вимогам Конституції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ