Денис Пушилін
Денис Пушилін

Самопроголошена та невизнана світовою спільнотою «Донецька народна республіка» згодна на найширшу автономію без шкоди її інтересам. Про це в понеділок, 11 травня, журналістам повідомив так званий «віце-спікер народної ради ДНР» Денис Пушилін, передають РИА Новости.

«Ми згодні на найширшу автономію без шкоди нашим інтересам», – заявив він. При цьому донецькі бойовики пропонують внести статтю в конституцію про те, щоб інші регіони України мали право на самовизначення.

«Якщо Київ і далі порушуватиме Мінські угоди, «ДНР» буде рухатися в бік повної незалежності республіки. Ми пропонуємо внести статтю в конституцію про те, щоб інші регіони України мали право на самовизначення», – зазначив Пушилін. Він також заявив, що окупанти готові до проведення місцевих виборів. При цьому Пушилін додав, що Київ «поки не виходить на консультації з нами з приводу зміни до конституції, що прописано в Мінських угодах».

Крім того, він підкреслив, що широка автономія у складі України не скасовує існування самопроголошених «Донецької та Луганської народних республік». «Зараз все залежить від того, чи будуть виконуватися Мінські угоди чи ні, і зараз говорити про склад України – це ріже слух. Широка автономія не скасовує «ДНР» і «ЛНР», лише правова підстава документів і відправлення вантажів», – сказав Пушилін.

Нагадаємо, 6 травня в Мінську в закритому форматі пройшла зустріч контактної групи з мирного врегулювання на сході України. У ній брали участь колишній президент України Леонід Кучма, спеціальний представник ОБСЄ Хайді Тальявіні, представник російської сторони Азамат Кульмухаметов, представники окремих регіонів Донецької та Луганської областей Денис Пушилін і Владислав Дейнего, а також члени тематичних підгруп, які відповідатимуть за подальший процес мирного врегулювання. Як заявила Тальявіні, зустріч пройшла конструктивно, було «закладено фундамент для переговорів і вироблення рішень за «круглим столом», а не на полі бою».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ