8975
За рішенням Міністерства освіти і науки ДонНУ перевели до Вінниці

Донецькому національному університету присвоєно ім’я видатного поета і правозахисника Василя Стуса. Про це йдеться у повідомленні на сторінці університету у Facebook.

За результатами голосування конференції трудового колективу ухвалено рішення про надання ДонНУ імені Василя Стуса.

За це рішення проголосували 75 учасників зборів зі 105.

Нагадаємо, у грудні 2008 року громадські організації «Поштовх» і «Громадська ініціатива Донеччини з відновлення історичної пам’яті» почали збір підписів за присвоєння Донецькому національному університету імені Стуса. Проте, ця ініціатива тоді не була реалізована.

Нагадаємо, за рішенням Міністерства освіти і науки ДонНУ перевели до Вінниці. 3 листопада 2014 року відбулось його урочисте відкриття.

Довідка: Василь Стус став символом українського опору другої половини ХХ століття. За правозахисну діяльність, за виступи з приводу репресій проти української інтелігенції у вересні 1980 року поета засудили до десятирічного ув’язнення та п’яти років заслання. Він відбував покарання в таборі особливого режиму в Пермській області. 1982 рік поет провів у камері-одиночці.

Упродовж 1980-1985 років Стус написав останню збірку своїх віршів «Птах душі». Рукопис книги повернути з архівів та справ КДБ-МВС не вдається досі.

Стус помер уночі 4 вересня 1985 року у карцері табору.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ