Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines
Міжнародна група експертів предствила звіт щодо катастрофи Боінґа над Донбасом

Міжнародна група експертів, яка проводить розслідування причин катастрофи «Боїнґа» «Малазійських авіаліній» на сході України, дійшла висновку, що лайнер 17 липня 2014 року був збитий ракетою ЗРК «Бук». Це твердження міститься в остаточній доповіді Ради з безпеки Нідерландів, поширеному 13 жовтня в Гаазі, пише Українська правда.

Ракета була випущена з території площею 320 кв. км на сході України. Точне місце розташування ЗРК «Бук» не вказується. «Необхідна додаткова судово-медична експертиза для встановлення точного місця, з якого був здійснений запуск. Однак таке розслідування виходить за рамки мандата Радбезу Нідерландів», – йдеться в релізі з нагоди публікації звіту Радбезу Нідерландів.

«Катастрофа була спричинена вибухом боєголовки 9N314М, запущеної ракетою серії 9M38 з установки «Бук» «земля – повітря», – йдеться у доповіді. Вказується, що ракета вразила кабіну пілота з лівого боку. Після вибуху головна частина літака відокремилася від фюзеляжу.

«Ясно, що в України вже було достатньо підстав, щоби закрити повітряний простір над східною частиною України в якості запобіжного заходу до 17 липня 2014 року. Жодна зі сторін не визнала ризики для польотів цивільних літаків через збройний конфлікт в східній частині України», – сказано в релізі. «Цей літак був одним з 160 рейсів в тій частині. Ніхто не думав, що цивільна авіація є в зоні ризику. 61 оператор з 32 країн літали над Східною Україною. Всі думали, що це безпечно», – сказав представник Голландської ради безпеки Тїббе Йустра.

«Ми виключили, що в літаку були дефекти, або в вибух стався через метеоумови», – зазначив він і додав, що також було виключено версію ураження літака ракетою класу «повітря-повітря». За словами речника Радбезу, дані про місце запуску ракети дали міжнародні слідчі, Україна та Росія. В доповіді оприлюднили всі три варіанти.

Як відомо, пасажирський Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines зазнав аварії 17 липня 2014 під Донецьком. Лайнер прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, на його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Різні розслідування підтвердили, що він був збитий з ракетної установки «Бук», з території, яка перебувала під контролем бойовиків. Сама установка, за численними свідченнями, була завезена з Росії.

Читайте: Контраргумент Держдуми щодо Боїнґа: «Винен не той, хто збив, а Україна»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ