Активісти ВО Свобода
Активісти ВО Свобода

30 вересня Апеляційний суд Києва у справі про заворушення біля парламенту 31 вересня за клопотанням прокуратури змінив запобіжний захід «свободівцю» Ігореві Швайці, який є кандидатом на посаду Харківського міського голови. Суд постановив тримати Швайку під вартою до 4 листопада із можливістю вийти під заставу в понад 1,2 мільйона гривень. Також зранку до слідчого управління міліції викликали трьох одеських націоналістів та заступника голови партії, керівника Волинської «Свободи» Анатолія Вітіва. Повістку на допит вручили і керівникові центрального виборчого штабу «Свободи» Андрієві Мохнику.

Олег Тягнибок із приводу цієї хвилі допитів зазначив, що міліція відпрацьовує політичне замовлення, тож розправа, очевидно, триватиме й надалі.

«Хлопці брали учать у мирній акції протесту 31 серпня, і я вже навіть не сумніваюся, що саме влада організувала провокацію, яка їй була абсолютно вигідна. На превеликий жаль, слідство провадять однобоко, що вкотре підтверджує факт виконання політичного замовлення. Влада вигадала одну версію з терактом – і більше версій немає. Я коли був на слідстві, то спитав, як вони оцінюють дії заступника міністра МВС Василя Паскала, який активно «працював» за режиму Януковича проти правого руху, а під час акції давав вказівки кидати димові шапки назад у скупчення людей, спитав у слідства – чи правда, що Паскал майже щотижня їздить у Донецьк, чи правда, що час від часу їздить у російський Ростов? Якщо так, то пазли укладатимуться в зовсім іншу картинку…», – заявив Тягнибок біля слідчого управління – передала прес-служба політсили.

Рішення ж суду щодо обрання запобіжного заходу для Швайки у вигляді тримання під вартою, постійні допити активістів головний «свободівець» назвав «агонією» міністра МВС Арсена Авакова.

«Репресії і агонія Авакова: голові Київської «Свободи», керівникові Центрального борчого штабу Андрієві Мохнику вручили повістку на допит 7 жовтня. Голову Волинської «Свободи» Анатолія Вітіва допитали, викликатимуть ще. Допити одеських свободівців Костянтина Васильця, Гліба Громова і Олександра Станкова перенесли не завтра. Голові Харківської «Свободи» Ігореві Швайці апеляційний суд змінив міру запобіжного заходу: замість порук депутатів – тримання під вартою до 4 листопада або застава 1 млн. 217 тис. грн. При тому, що він жодного допиту, жодного судового засідання не пропустив і не мав наміру пропускати. Кернес аплодує Авакову!», – резюмував Тягнибок на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 24 вересня відбувся обшук у помешканні заступника Тягнибока Юрія Сиротюка, якого 11 вересня Печерський райсуд Києва арештував на 2 місяці. У «Свободі» обшук порівняли із обшуками у часи Сталіна. Згодом 26 вересня у Києві, Одесі, Хмельницькому та на Прикарпатті відбулися масові обшуки в активістів партії «Свобода» та добровольців-учасників АТО.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ