Безпілотне авто
Безпілотне авто

Дослідники з Інституту транспортних досліджень Мічиґанського університету виявили, що у безпілотних автомобілів високий відсоток аварій. Тим не менш, на даний момент немає приводу для занепокоєння, вважають автори дослідження, передає N+1.

У рамках дослідження автори порівняли співвідношення кількості аварій звичайних і безпілотних автомобілів. З’ясувалося, що на 50 автомобілів, що пересуваються дорогами загального користування, в середньому припадає 9,1 аварії на 1 мільйон пройдених миль. При цьому офіційна статистика для звичайних автомобілів за 2013 рік свідчить, що в середньому відбувається 1,9 ДТП на 1 мільйон миль.

Експерти зазначають, що навіть якщо додати в цю статистику приблизні дані про неоформлені ДТП, цифра зросте до 4,1, що все одно значно менше аналогічного показника у безпілотних автомобілів.

Тим не менше, інші дослідники заявляють неможливість будь-яких висновків, заснованих на наведених даних. Наприклад, кількість безпілотних автомобілів становить 0,0000002 від загальної кількості автомобілів у США, при цьому безпілотні автомобілі в режимі автономного водіння досі жодного разу не стали винуватцями ДТП – у всіх випадках винна у зіткненні була людина. Крім того, безпілотні автомобілі досі пересуваються по дорогах в регіонах зі сприятливими кліматичними умовами, тому невідомо, як зміниться їх аварійність в умовах обмеженої видимості або ожеледі.

Читайте: У Японії тестують безпілотне таксі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ