Дослідники зробили важливе відкриття щодо спалахів на Сонці
Дослідники зробили важливе відкриття щодо спалахів на Сонці

Група фізиків із Технологічного інституту Нью-Джерсі спростувала думку про те, що обертання сонячних плям є головним генератором сонячних спалахів. Про це інформують Цікавості.

Раніше вчені вважали обертання сонячних плям головним генератором сонячних спалахів – несподіваних, потужних викидів електромагнітного випромінювання заряджених частинок в космос, що відбуваються на поверхні Сонця. Їх обертальний рух призводить до накопичення енергії, яка вивільняється згодом у формі спалахів.

Щоправда, фізики з інституту Нью-Джерсі заявили, що сонячні спалахи, у свою чергу, надають потужний вплив на сонячні плями, спостережувані нами згущення магнітних полів на поверхні Сонця, або фотосфері.

За словами вчених, сонячні спалахи змушують сонячні плями обертатися з набагато більш високими швидкостями (поля швидкостей сонячних плям представлені на фото), ніж зазвичай, перш ніж відбувається їх виверження в космос.

Відповідні результати спостережень вдалося отримати завдяки знімкам високої роздільної здатності, зроблених за допомогою 1,6-метрового телескопа. Ці фото стали сюрпризом навіть для дослідників. Зовнішня оболонка Сонця, або корона, з якої відбувається вивільнення сонячних спалахів, має приблизно в 100 мільйонів разів меншу щільність плазми, в порівнянні з фотосферою.

«Це приблизно те ж саме, що побачити замість собаки, яка розмахувала хвостом, ще й хвіст, який розмахує собакою», − наголосив професор фізики і головний автор нового дослідження Чанг Лю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ