DONETSK, UKRAINE. DECEMBER 18, 2014. A man watches a TV broadcast of Russian president Vladimir Putin's annual press conference at a cafe in Donetsk. Credit: Sharifulin Valery/TASS/CP
Перегляд російських теленовин скоротився з 27% у 2014 році до 6% у поточному

У порівнянні з 2014 та 2015 роками українці стали набагато менше стежити за російськими ЗМІ. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження стану розвитку медіа в Україні 2016 року, проведеного в рамках проекту USAID «У-Медіа».  

Перегляд російських теленовин скоротився з 27% 2014 року до 6% у поточному. Водночас, споживання онлайн-новин скоротилося з 21% до 11% за цей період, а газети та радіостанції залишаються непопулярними.

«Зараз менше людей довіряють російським ЗМІ, ніж на початку конфлікту на сході України; довіра до російського ТБ впала з 20% до 4% за останні два роки, а довіра до онлайн-новин – з 16% до 5%; рівні довіри до радіо та газет жевріють на 2%. У різних частинах країни тенденції різняться», – йдеться у повідомленні.

1Зокрема, у поточному році довіра до російського телебачення трохи збільшилася у Харківській, Луганській та Запорізькій областях. Проте в усіх інших опитуваних регіонах довіра впала.

Довіра до російських онлайн-джерел скоротилася всюди, крім Миколаївської області.

Згідно з дослідженням, українці все частіше користуються Інтернетом, у тому числі сайтами новин та соціальними мережами.

«Близько 67% респондентів заявили, що вони використовують Веб для отримання новин, порівняно з 64% у 2015 році. Телебачення все ще є головним джерелом новин для українців, проте падіння його популярності триває», – свідчать результати дослідження.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ