Відмова від соцмереж допомагає стати більш задоволеним життям
Відмова від соцмереж допомагає стати більш задоволеним життям

Дослідник із Данії провів експеримент щодо відмови від Facebook. Виявилося, що люди, які провели тиждень без соціальних мереж, відчували більше задоволення життям – передає НВ.

Участь в експерименті взяли 1095 користувачів Facebook. Анкетування після завершення дослідження продемонструвало, що відмова від соцмережі на тиждень збільшує рівень позитивних емоцій.

Учасників дослідження розподілили по двох групах, після чого членів тестової групи попросили не заходити на Facebook протягом тижня. Для достовірності експерименту їх попросили також видалити додатки Facebook із телефонів. При цьому учасники контрольної групи продовжували користуватися Facebook як зазвичай.

Результати дослідження показали, що лише 87% змогли пройти тест і не користуватися соціальною мережею. Після закінчення експерименту учасники заповнили анкети, в яких їх попросили вказати ступінь свого задоволення життям і кількість позитивних емоцій.

Виявилося, що учасники тестової групи відчували більше задоволення життям і відчували більше позитивних емоцій, ніж учасники контрольної групи. Щоправда, у цілому ефект був досить незначним: наприклад, різниця між групами в задоволеності життям склала всього 0,37.

Слід також зазначити, що дослідження мало певні недоліки, оскільки воно не було «сліпим» – усі учасники знали про належність до певної групи, а оцінки їхньої задоволеності життям і емоції брали тільки зі слів опитаних.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ