Французькі депутати у Криму
Поміж них був і делегат ПАРЄ Тьєрі Маріані

Українська делегація в Парламентській Асамблеї Ради Європи висловила обурення візитом французьких депутатів в анексований Росією Крим на чолі з делегатом ПАРЄ Тьєрі Маріані. Про це йдеться в заяві української делегації до президента Асамблеї, текст якої опублікував на своїй сторінці в Facebook голова постійної делегації України в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

«Від імені всієї української делегації заявляю, що ми обурені зухвалим ігноруванням українського та міжнародного законодавства, в чому Маріані проявив себе як рецидивіст. Ми не збираємося поважати і толерувати права політиків на демонстративне ігнорування законів і неповагу до держав-членів Ради Європи», – йдеться в зверненні.

З іншого боку українська делегація висловлює жаль у зв’язку з тим, що ПАРЄ так і не змогла встановити правила, які б регламентували повагу до міжнародного та національного законодавства з боку делегатів Асамблеї після аналогічного «візиту» до Криму рік тому трьох представників Франції в ПАРЄ.

«Разом з висловлюванням деякими делегатами ПАРЄ готовності прийняти делегацію РФ без дозволених правилами ПАРЄ обмежень за невідповідністю РФ стандартам Ради Європи, це все разом підриває довіру до самої Асамблеї як органу, який стоїть на сторожі демократії, прав людини і верховенства права», – наводить текст заяви голова української делегації в ПАРЄ.

Нагадаємо, 29 липня в окуповану Російською Федерацією Автономну Республіку Крим прибули 11 французьких депутатів на чолі з депутатом нацзборів Тьєррі Маріані.

У МЗС України рішуче засудили ці дії групи французьких депутатів.

«Всупереч численним попередженням від української сторони французькі політики демонстративно порушили законодавство України та міжнародне право, знехтували офіційною позицією власної держави, яка твердо стоїть на захисті суверенітету і територіальної цілісності України», – прокоментували поїздку в українському зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС підкреслили, що розглядають дії цих політиків як прояв свідомої підтримки агресії РФ проти України, прийняття ними кремлівської політики утиску прав людини на окупованому півострові.

Читайте: Докаталися: французьким депутатам загрожує ув’язнення за візит до Криму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ