Аваков
Лещенко каже, що команда Авакова нелегально вивела за кордон майже мільярд

Депутат від «Народного фронту» і бізнес-партнер міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Ігор Котвіцький незаконно вивів з України понад 40 млн. доларів. Про це 25 вересня у своєму блозі на «Українській правді» написав депутат від «БПП» Сергій Лещенко.

«Влітку цього року Котвіцький вивів з України 40 мільйонів доларів на рахунок офшорної компанії з Панами. Для цього Котвіцький перекупив борг одного з українських юридичних осіб перед закордонною компанією», – повідомив він.

За даними Лещенка, гроші були покладені на рахунок Котвіцького в «Сбєрбанк Росії» під час Революції гідності та перебували там весь 2014 рік, після чого були виведені через державний «Ощадбанк», яким керує соратник Яценюка і Авакова Андрій Пишний. Депутат нагадав, що для такої транзакції, «Ощадбанк» повинен був провести перевірку походження коштів, оскільки Котвіцький є «політично значущою особою», і поцікавитися, чому цих грошей немає в декларації за 2014 рік, але цього зроблено не було.

Після отримання згоди «Ощадбанку» переказ могло заблокувати київське управління Нацбанку, однак добро дав начальник профільного департаменту Леонід Антоненко, після чого гроші залишили межі України. На думку Лещенка, саме це потім стало реальною причиною звільнення Антоненка. «Існує думка, що 40 мільйонів Котвіцького насправді частково (чи повністю?) є грошима Арсена Авакова», – додав депутат.

На його думку, на ці гроші Аваков має намір будувати власну політичну кар’єру, оскільки всі інші члени «Народного фронту» майже повністю втратили свої рейтинги.

Нагадаємо, в середині вересня Котвіцький раптом «згадав» про незадекларовані раніше 970 млн гривень і вніс їх в свою декларацію за 2014 рік. На думку Лещенка, мова йде про ті самі виведені з України гроші.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ